Aktualności

28 sierpnia 2021

Bezpieczeństwo transgraniczne – kształcimy praktycznie (zajęcia strzeleckie)


Wiedza zdobywana na uczelni wcale nie musi kojarzyć się tylko z książką i salą wykładową. Dowodem na to są praktyczne zajęcia, podczas których studenci Bezpieczeństwa transgranicznego pod okiem doświadczonego instruktora rozwijają swoje umiejętności strzeleckie oraz doskonalą technikę strzelania.

Tym razem studenci Bezpieczeństwa transgranicznego odbyli praktyczne strzelanie amunicją ostrą. Po otrzymaniu amunicji, załadowaniu magazynków, ustawieniu się na stanowiskach i przyjęciu postawy strzeleckiej studenci oddali strzały do tarczy, a następnie rozładowali broń i udali się do tarcz, gdzie sprawdzali wyniki strzelania.

Studenci mieli okazję strzelać m.in. z karabinka automatycznego AK, znanego też pod nazwą „kałasznikow”, strzelby powtarzalnej Mossberg, pistoletu samopowtarzalnego Glock oraz karabinów sportowych ładowanych ręcznie.

Szkolenie strzeleckie to jedno z zajęć praktycznych, jakie odbywają studenci Bezpieczeństwa transgranicznego, którego celem jest przygotowanie do przyszłej pracy w formacjach mundurowych. Poznanie tajników strzelectwa bez wątpienia ułatwi ubieganie się o etat w służbach, których funkcjonariusze powinni posiadać umiejętności prawidłowego, sprawnego i bezpiecznego posługiwania się bronią palną.

 

Film