Kierunek stosunki międzynarodowe
Stosunki międzynarodowe to interdyscyplinarny kierunek, który pozwala podjąć pracę w wielu zawodach. Studia na tym kierunku wymagają od kandydatów nie tylko zorientowania w aktualnych wydarzeniach w kraju i na świecie, lecz również zdolności analitycznych i znajomości języków obcych. Studenci w czasie sześciu semestrów studiów o profilu praktycznym nabywają wiedzę teoretyczną i umiejętności z zakresu nauk społecznych, humanistycznych, ekonomicznych i prawnych.
Już od pierwszego roku studiów, studenci odbywają obowiązkową praktykę zawodową w różnych instytucjach i organizacjach. Dzięki temu łączą oni wiedzę praktyczną z teoretyczną oraz zdobywają pierwsze, cenne doświadczenia zawodowe.
W ramach programu nauczania zostały utworzone dwie specjalności tj. nowoczesny biznes w Europie i analityka stosunków politycznych i społeczno-gospodarczych.
Nowoczesny biznes w Europie to propozycja przede wszystkim dla tych osób, które chciałyby w przyszłości założyć własną działalność gospodarczą lub też podjąć pracę w krajowych i zagranicznych przedsiębiorstwach zorientowanych przede wszystkim na wymianę handlową i świadczenie usług w państwach Europy Zachodniej i Wschodniej.
Z kolei specjalność analityka stosunków politycznych i społeczno-gospodarczych jest skierowana do osób pragnących znaleźć zatrudnienie m.in. w: organach administracji rządowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych, think tankach, sektorze ubezpieczeń i bankowości.
Absolwent będzie przygotowany do pracy w:
-
przedsiębiorstwach i korporacjach międzynarodowych,
-
sektorze ubezpieczeń i bankowości,
-
organach administracji rządowej i samorządowej,
-
instytucjach kultury i mediach,
-
organizacja pozarządowych.
Kontakt:
Sekretariat Instytutu Nauk Społecznych i Ochrony Zdrowia,
ul. Książąt Lubomirskich 4, 37-700 Przemyśl,
Kolegium Wschodnie, II piętro, pokój 3.20,
tel. 16 73 55 240, e-mail: stosunki@pwsw.eu