Wydarzenia

Filologia Angielska objęła patronatem konkurs z wiedzy o Wielkiej Brytanii w klasie patronackiej w I LO w Przeworsku. Na zakończenie roku szkolnego rozdano ufundowane przez Filologię Angielską nagrody dla trzech najlepszych uczniów.

I miejsce

XI Dzień Nauki

7 czerwca, podczas XI Dnia Nauki w PANS, anglistyka zaproponowała gościom imprezy sporo atrakcji. Na naszym stoisku można było wypełnić krzyżówki i quizy w języku angielskim, sprawdzić odpowiedzi od razu lub na stronie internetowej anglistyki, a w nagrodę otrzymać gadżety i słodkie drobiazgi. Głównym punktem naszej oferty była gra terenowa: uczestnicy mieli za zadanie trafić do kilku punktów na całym kampusie, podążając za podpowiedziami w języku angielskim. W danych punktach odpowiadali na pytania z dziedziny filmu i zbierali naklejki. Za zgromadzenie kompletu naklejek na uczestników czekały nagrody. Młodzież, która zgłosiła się do naszej gry terenowej, świetnie się bawiła i wszystkim grupom udało się zebrać komplet naklejek! Gratulujemy i zapraszamy na nasze kolejne imprezy!


Umowa patronacka z Liceum w Przeworsku

Miło nam podzielić się informacją o tym, że dnia 16 maja 2022 złożyliśmy pierwszą wizytę uczniom klas 1c i 1d, o profilach medycznym i pedagogiczno- psychologicznym, w ILO im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku. Uczniowie tych klas, tworzą grupę z rozszerzonym językiem angielskim prowadzoną przez p. mgr Aleksandra Szklarka. Okazją do spotkania było rozpoczęcie współpracy pomiędzy klasami i wykładowcami kierunku Anglistyka na PANS w ramach tzw. umowy patronackiej. Podczas spotkania dr Jacek Rachfał wygłosił wykład inauguracyjny pt How curious English is!, a dr Edyta Rachfał opowiedziała uczniom dlaczego warto studiować na Anglistyce w PANS. Obydwie strony z entuzjazmem planują przyszłe wspólne wydarzenia.

W ramach współpracy z klasą patronacką w I LO im Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku, nasza Anglistyka objęła patronatem konkurs szkolny z wiedzy o Wielkiej Brytanii i ufundowała trzy nagrody dla najlepszych uczniów z klasy patronackiej. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w szkole na uroczystym apelu na zakończenie roku.


Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu – umowa patronacka

13 maja 2022 r. udaliśmy się z wizytą do klasy IAz3 z Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Ta międzyoddziałowa grupa z rozszerzonym językiem angielskim, prowadzona przez p. mgr Martę Bąk, została w bieżącym roku szkolnym klasą patronacką kierunku Anglistyka na PANS. Mgr A. Andrzejewska i dr V. Ciećko rozmawiały z uczniami na temat ich specjalności praktycznych i sposobach łączenia umiejętności zawodowych z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego oraz innych języków obcych. Młodzież szkolna mogła zapoznać się z ofertą kierunku Anglistyka na PANS i zadawać pytania na tematy związane z tym kierunkiem. Mamy nadzieję, że spotkanie to zapoczątkuje bliską i owocną współpracę na kilka kolejnych lat.