Akcja charytatywna dla podopiecznych hospicjum „Santa Rita”

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych wsparła podopiecznych hospicjum „Santa Rita”

 

Święta Bożego Narodzenia, to czas radości, refleksji oraz obdarowywania. Otwieramy swoje serca na drugiego człowieka. Nie wszyscy jednak mogą w pełni się z tego cieszyć. Obok nas żyją osoby, które nie zasiądą do Wigilijnego stołu w gronie najbliższej rodziny. Dlatego Studenci Bezpieczeństwa transgranicznego Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, kiedy dowiedzieli się o potrzebach podopiecznych hospicjum „Santa Rita” w Przemyślu postanowili zorganizować akcję charytatywną w ramach której zbierali najpotrzebniejsze artykuły.

Do akcji, poza społecznością akademicką, włączyła się również Komenda Miejska Policji w Przemyślu oraz koszykarze zespołu Niedźwiadki Chemart Przemyśl.

23 grudnia, w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia, uczelniana delegacja wraz z funkcjonariuszami przemyskiej Policji przekazała zebrane kosmetyki, środki higieny osobistej i odzież kierownictwu hospicjum. Wierzymy, że pozwoli to zaspokoić przynajmniej małą część ogromnych potrzeb placówki.

Szczególne podziękowania składamy na ręce koordynatorów akcji, którymi byli studenci bezpieczeństwa transgranicznego: Jagoda Czyż, Mateusz Kurasz i Ewelina Wiśniowska.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Raz jeszcze wszystkim podopiecznym i pracownikom placówki życzymy dużo radości i przede wszystkim zdrowia, a osobom, które włączyły się w tę szlachetną inicjatywę serdecznie dziękujemy.

 

GALERIA